organizator

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą. Jako organizacja członkowska, jesteśmy zjednoczonym głosem obecnych i przyszłych liderów naszej branży. Wspólnie dążymy do przeprowadzenia transformacji środowiska budowlanego, aby uczynić je zdrowym i zrównoważonym. To nasza odpowiedź na zmiany klimatyczne i dbałość o planetę.

partner strategiczny

Aluprof SA jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Firma posiada przedstawicielstwa i centra dystrybucyjne w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Rumunii, na Węgrzech, na Ukrainie, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki prawie 70 letniemu doświadczeniu Aluprof SA posiada ponad 1300 stałych klientów. Roczne przychody ze sprzedaży przekraczają 340 mln EUR. Eksport stanowi około 40% ogólnej sprzedaży. Aluprof SA zatrudnia ponad 2300 pracowników.
Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA i realizuje ideę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu oraz zrównoważonego rozwoju poprzez tworzenie wielostronnych relacji z otoczeniem, polegających na uwzględnianiu potrzeb jak najszerszej grupy interesariuszy, angażując się w kwestie społeczne i środowiskowe.

Better products. Happier people. Healthier planet.

Interface jest globalną firmą zajmującą się wykładzinami komercyjnymi ze zintegrowaną kolekcją płytek dywanowych i elastycznych podłóg, w tym luksusowych płytek winylowych (LVT) i gumowych podłóg nora®. Nasz system modułowy pomaga klientom tworzyć przestrzenie wewnętrzne, wpływając jednocześnie pozytywnie na ludzi, którzy z nich korzystają oraz na naszą planetę. Nasza misja, Climate Take Back™, zachęca branżę do przyłączenia się do nas, ponieważ zobowiązujemy się do prowadzenia działalności w sposób, który jest przyjazny dla naszej planety i tworzy klimat odpowiedni dla życia.

partnerzy wspierający

Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce producentów betonu towarowego i kruszyw. Wszystkie produkty cechuje najwyższa jakość, stabilne parametry i szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach budownictwa.
Górażdże prowadzą działalność w trzech liniach biznesowych: Górażdże Cement, Górażdże Kruszywa i Górażdże Beton. Każda z nich to dynamiczne i nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwo łączące rozwój rynkowy i technologiczny z troską o ochronę środowiska i społeczną odpowiedzialnością. Właścicielem Grupy Górażdże jest międzynarodowy koncern HeidelbergCement, lider światowego rynku kruszyw i jeden z największych na świecie producentów cementu oraz innych materiałów budowlanych. Spółki Grupy Górażdże zatrudniają obecnie 1200 pracowników.

Innogy jest wiarygodnym i stabilnym sprzedawcą energii oraz rozwiązań energetycznych opartych na najnowszych technologiach. Angażuje się w rozwój elektromobilności w Polsce, wspiera również produkcję energii ze źródeł odnawialnych. Branży budowlanej oferuje szereg ekologicznych rozwiązań opartych na zasadach zrównoważonego rozwoju biznesu. Dba o wysoką jakość świadczonych usług – aż 83% klientów firmy poleciłoby ją znajomym. Każdy projekt lub inwestycję realizuje w sposób kompleksowy, aby osiągnąć wspólny sukces.

Knauf Ceiling Solutions (KCS) oraz sufity Knauf Armstrong to liderzy w projektowaniu i produkcji nowoczesnych sufitów podwieszanych, okładzin ściennych i systemów zawieszenia. Portfolio obejmuje całą gamę różnorodnych materiałowo systemów sufitowych i ściennych przeznaczonych dla obiektów rekreacyjnych i hoteli, biur, placówek edukacji, opieki zdrowotnej, handlu i transportu, oferując funkcjonalne, zrównoważone i nowoczesne rozwiązania, zwiększając komfort użytkowników i przekształcając wymagania projektowe w konkretne rozwiązania.
Firma jest pionierem w podejmowaniu działań w zakresie ochrony środowiska i wdrażania w życie zasad zrównoważonego rozwoju. 70% produktów Knauf Armstrong posiada certyfikację Cradle to Cradle, czyli potwierdzenie produkcji i użytkowania materiałów zgodnie z najbardziej zaawansowaną ogólnoświatową ideą zrównoważonego wytwarzania – pełnego cyklu funkcjonowania produktów „od kołyski z powrotem do kołyski”. Produkty marki Knauf Armstrong wykorzystywane są w budynkach certyfikowanych m.in. w systemach WELL Building Standard, LEED, BREEAM, DGNB.

Knauf Insulation należy do grupy Knauf, reprezentując jedną z najbardziej szanowanych i nowoczesnych marek w branży izolacyjnej. Firma jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji oferującym szeroki asortyment produktów izolacyjnych, zaspokajających rosnące zapotrzebowanie na wydajność energetyczną i wysokie właściwości akustyczne w nowych i istniejących już domach, budynkach użyteczności publicznej i w zastosowaniach przemysłowych.

SMAY jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą produkcyjno-konsultingową, działającą na rynku od ponad 30 lat. Dostarcza usługi, produkty i kompleksowe rozwiązania w branży wentylacyjnej oraz w dziedzinie systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła. Posiada trzy zakłady produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m2. Zatrudnia blisko 500 osób. Z usług firmy skorzystało już ponad 15 tys. klientów w ponad 27 krajach. W portfolio SMAY jest blisko 550 kompleksowych realizacji w najbardziej prestiżowych obiektach w Polsce. Firma posiada kilkanaście wzorów użytkowych, kilka patentów, realizuje wielkie projekty badawcze, podejmuje prace na rzecz nauki.

Sweco Consulting sp. z o.o. zajmuje się planowaniem i projektowaniem miast przyszłości. Oferuje swoim klientom usługi doradcze i inżynierskie na rynku: wodnym, energetycznym, drogowym, kolejowym oraz budownictwa kubaturowego. Działalność Sweco Consulting skupia się na trzech głównych obszarach: konsultingu, projektowaniu oraz nadzorach, a sieć biur regionalnych, zlokalizowanych w największych miastach w Polsce, umożliwia realizację ogólnokrajowych projektów. Sweco zaangażowane jest w wiele przedsięwzięć, m.in. projekt ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły, opracowanie koncepcji wykorzystania nadwyżek energii generowanej przez ZZO w Poznaniu, rozbudowę sieci drogowej i kolejowej w porcie w Gdańsku, zieloną certyfikację obiektów budowlanych, m.in. Mennica Legacy Tower, Varso Tower, V.Offices, Hala Koszyki, Textorial.

partnerzy

APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Wszystkie koncepcje technologii produktów i usług powstają w Gliwicach i stają się polską wizytówką na świecie. Do grona klientów należą tacy giganci światowego przemysłu jak: VW, Eisenmann, Fiat, Opel, 3M, MAN, Amazon, DB Schenker, Tesla czy prestiżowe uczelnie techniczne.

Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne, mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Pasją architektów pracowni jest również tworzenie przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej. Działalność pracowni od lat jest silnie zakorzeniona w idei zrównoważonego rozwoju, biuro jest jedną z firm założycielskich PLGBC. Horizone Studio tworzy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów. Biuro oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowi dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.

Tétris łączy potencjał światowego giganta w obszarze aranżacji wnętrz biurowych, hotelowych i handlowych z wieloletnim doświadczeniem Neo Świat na polskim rynku. Firma wykonuje projekty w całej Polsce, zarządzając realizacjami z biur w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie. W portfolio Tétris znajdują się prestiżowe wieżowce nowoczesnej panoramy Warszawy, jak Złota 44, Cosmopolitan, Rondo 1, WFC, czy Warsaw Spire, a także hotele takie jak PURO, Intercontinental i Sofitel. Firma jest promotorem modelu Design + Build, czyli kompleksowego podejścia do projektowania i wykonawstwa przestrzeni.

TRI SKI kieruje się zasadą, w myśl której pracownicy firm potrzebują kompleksowej opieki prozdrowotnej. Stanowi to odpowiedź firmy na coraz bardziej popularną w Polsce koncepcję Corporate Wellness. Stworzony w TRI SKI wyjątkowy produkt, łącząc aktywność fizyczną z wiedzą oraz doświadczeniem w obszarach dbania o dobre samopoczucie, motywuje pracowników firm do podejmowania ambitnych wyzwań.

patroni honorowi

patroni wspierający

patroni medialni